Zrób swój animowany napis na InstaStory

Instastory
Instastory

Własny gif na InstaStory? Dlaczego nie! W tym wpisie pokażę Wam, jak w prosty sposób, możecie dodać swojego, unikatowego gifa do relacji na Instagramie.

Gify i naklejki na InstaStory stanowią doskonałe dopełnienie instagramowych relacji. Tak naprawdę każdy może przygotować swoje elementy i dodać je do ogólnej bazy Instagrama. Wystarczy mieć konto na Giphy, na nim przynajmniej kilka gifów bez tła, wypełnić odpowiedni formularz i poczekać na weryfikację.

Ale można też zrobić to na skróty. I właśnie tę drogę na skróty pokażę Wam w tym wpisie.

Od razu uprzedzam, że nie jestem grafikiem i nie korzystam z żadnych profesjonalnych narzędzi, a to, co znajdziecie poniżej, to instrukcja przygotowania najprostszego, animowanego napisu w darmowym programie GIMP, który będziecie mogli umieszczać na swoich relacjach.

Aby przygotować animowany napis, potrzebujecie wcześniej wspomniany GIMP. Jeśli chcecie pobawić się różnymi czcionkami to TUTAJ znajdziecie wiele ciekawych czcionek*.

Jeśli masz już Gimpa, to zaczynamy.

1. Otwórz program, wybierz Plik, Nowy i określ wymiary obrazu (u mnie 600×600). Wejdź w Zaawansowane opcje i w oknie Wypełnienie wybierz Przezroczystość.

2. Pojawi się szara szachownica. Następnie wybierz opcję wprowadzenia tekstu, wpisz swój napis, dostosuj czcionkę i wielkość tekstu.

3. Wybierz opcję Warstwa, potem Przezroczystość i dalej Kanał alfa na zaznaczenie.

4. Wybierz gumkę i wymarz cały napis.

5. Wybierz opcję Pędzel, dostosuj jego rodzaj oraz kolor. Zamaluj połowę pierwszej litery.

6. Wybierz opcję Warstwa i daj Powiel (Duplikuj) warstwę.

7. Zamaluj kolejną, drugą część pierwszej litery i znów daj Powiel warstwę. Powtarzaj to do momentu, aż cały napis będzie zamalowany. Animacja to właśnie te pojawiające się po kolei warstwy z kolejnymi literami.

8. Kiedy napis będzie już cały wypełniony, wybierz Pliki i Wyeksportuj.

9. Nadaj nazwę swojemu plikowi i rozwiń Wybór typu pliku. Wybierz rozszerzenie GIF i potwierdź Wyeksportuj.

10. W kolejnym oknie zaznacz opcję Jako animacja oraz określ opóźnienie między klatkami, np. 100. Jest to prędkość pojawiania się kolejnych warstw w animacji. Zatwierdź ustawienia klikając na Wyeksportuj.

Żeby zobaczyć swoje dzieło trzeba otworzyć je w przeglądarce (Prawy przycisk myszy > Otwórz za pomocą > wybierz przeglądarkę).

Pierwsza i najbardziej czasochłonna część jest już za Tobą, teraz będzie już z górki.

11. Wejdź na stronę GIPHY i załóż konto. Robi się to bardzo szybko.

12. Zaloguj się na konto i dodaj swojego gifa wybierając go z komputera.

UWAGA! Kolejna część instrukcji przeznaczona jest dla osób, które korzystają z oprogramowania iOS. Nie mam możliwości sprawdzić całego procesu na Android, ale nawet jeśli nie posługujesz się iOS, to przeczytaj do końca, może spróbujesz odtworzyć to na swoim oprogramowaniu.

13. Pobierz aplikację Giphy na swój telefon i zaloguj się na swoje konto. Będziesz stamtąd kopiować swojego gifa i wklejać na relacje.

14. Przygotuj relację, którą chcesz wrzucić na InstaStory, ale nie dodawaj jej jeszcze.

15. Wyjdź z Instagrama nie usuwając przygotowanej relacji i przejdź do aplikacji Giphy. Wejdź na swoje konto, gdzie zamieszczony jest Twój gif.

16. Przytrzymaj gifa dłużej i wybierz Kopiuj.

17. Przejdź z powrotem na przygotowaną relacje. W lewym rogu pojawi się widok skopiowanego gifa. Naciśnij na niego (masz na to 4 sekundy, później naklejka znika).

18. Umieść swojego gifa w wybranym miejscu i ciesz się samodzielnie przygotowaną naklejką.

Wciśnij play i zobacz mój animowany napis Socjomaniaczka 🙂

To by było na tyle. Wydaje się skomplikowane, ale wcale takie nie jest. To świetna zabawa i jeszcze większa satysfakcja. Moja wersji to absolutna podstawa, ale Ty możesz zrobić, co tylko zechcesz. 🙂

A jeśli wiesz, jak przenieść gifa w Androidzie, podziel się ze mną, a ja uzupełnię ten wpis, aby każdy mógł z niego skorzystać.

Powodzenia!

*wersja dla zwykłych zjadaczy chleba, bez urazy dla profesjonalistów. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ