Relacje wyróżnione Twoją wizytówką

Bywa tak, że na pierwszy rzut oka trudno zauważyć kto i co kryje się pod profilem na Instagramie. Gdzie więc zamieścić wszystkie najważniejsze informacje, aby każdy bez problemu mógł je odnaleźć? Oczywiście w relacjach wyróżnionych.

W biogramie miejsca jest tyle, co kot napłakał, InstaStories znika po 24 godzinach, a postów wciąż przybywa i z czasem cieżko jest znaleźć ten konkretny, który nas interesuje. Z pomocą przyszedł na szczęście Instagram, dając możliwość grupowania i zapisania w widocznym miejscu tego, co chcemy przekazać nowym i obecnym odbiorcom.

Co zapisujemy w wyróżnionych relacjach?

Dziennie odwiedzam setki różnych, instagramowych profili i z przykrością stwierdzam, że choć relacje wyróżnione można zobaczyć niemal wszędzie, to mało gdzie są one wykorzystywane w praktyczny sposób. Większość, nie wszyscy, ale jednak większość, ma zapisane stories z wycieczek, zdjęcia ze spotkań, wyjątkowe chwile i kadry. I to by było w porządku, gdyby nie fakt, że na tym zazwyczaj się kończy.

Zdarza się także, że jest to jedynie zlepek przypadkowych zdjęć, które zwyczajnie zaproponował Instagram i tak już zostało. Wcale nie rzadziej pojawiają się relacje wyróżnione, które kryją jeden lub dwa slajdy.

Żeby nie było, że zapisywanie wspomnień jest złe. Jest bardzo dobre, bo pokazuje kawałek rzeczywistości, większy niż widać na siatce zdjęć. Ale niech to będzie przemyślane i przygotowane tak, żeby zachwycało, a nie wprowadzało dezorientację.

Relacje wyróżnione wiele o nas mówią, także osobom, które nas nie obserwują. Dlatego warto wykorzystać je do tego, aby takiego nowego osobnika przekonać do siebie, a nie odstraszyć.

Dlaczego warto zadbać o relacje wyróżnione?

Zamiast traktować relacje wyróżnione po macoszemu, warto spojrzeć na nie jak na swoją wizytówkę. I to nawet nie w przenośni, a dosłownie. Tak jak wręczasz komuś wizytówkę, tak możesz również wręczyć drugiej osobie swoją relację wyróżnioną. Taką możliwość daje funkcja udostępnienia relacji wyróżnionej (przytrzymaj dłużej wybrane kółeczko i wybierz jedną z dwóch opcji: „Wyślij do…” lub „Kopiuj zaznaczony link”).

Ponadto znajdują się one w centralnym miejscu Twojego profilu i są częściej przeglądane przez innych użytkowników, niż Ci się wydaje.

Dlatego warto to wykorzystać, aby w jednym i widocznym miejscu zamieścić to, co masz najważniejszego do przekazania.

Co powinno znaleźć się w zapisanych relacjach?

Oprócz wspomnień i ulubionych zdjęć w relacjach wyróżnionych powinno znaleźć się miejsce na najważniejsze informacje o Tobie lub Twojej działalności oraz to, co chcesz przekazać odbiorcom. Mówiąc w skrócie, wszystko to, co masz w bio i co Ci się tam nie zmieściło, powinno być właśnie tam.

Kim jesteś, czym się zajmujesz, czym zajmuje się Twoja firma, jaką wartość otrzyma na Twoim profilu obserwator, co masz do zaoferowania – śmiało mogę powiedzieć, że to podstawa tego, co powinno znaleźć się w relacjach wyróżnionych.

Jeśli prowadzisz biznes, to idealne miejsce na storytelling, misję i wizję Twojej marki.

Jeśli sprzedajesz produkty lub usługi, możesz zamieścić tu wszelkie specyfikacje i informacje, o które często pytają klienci. Wtedy zamiast po raz setny pisać to samo, możesz odesłać ich do relacji wyróżnionych lub wysłać im taką relacje.

Jeśli Twój profil ma charakter edukacyjny, warto wrzucać tematyczne zajawki i pogrupować je w zależności od tematyki lub stopnia zaawansowania.

To idealne do tego miejsce. Dlaczego? A to dlatego, że możesz robić to w dowolnej formie, np. jako tekst, zdjęcie lub film. A najlepiej wszystko razem. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Mam nadzieję, że tym wpisem przekonałam Cię do tego, że warto zadbać o wyróżnione relacje, tak samo jak dbasz o siatkę zdjęć i biogram.

Zajrzyj także pod wpis “Ciekawe InstaStories – wyróżnij się na tle innych

3 comments
  1. Super , ale mam pytanie czy można dowolnie ustawiać kolejność wyróżnionych relacji ? U mnie to co chciałbym aby było na początku jest na końcu i pytanie czy można to przestawić ?

  2. Martynko świetny wpis! Właśnie sobie uświadomiłam, że moje wyróżnione relacje to zlepek zdjęć bez ładu i składu🙈 Dzięki Tobie mam misję na ten tydzień! Z niecierpliwością czekam na nowy wpis!💙

  3. Świetny artykuł! Dzięki! Właśnie przygotowuje się do nagrywania pierwszych stories “o mnie” i uświadomiłaś mi, że zapomniałam całkowicie o tym, że warto by było dodać tematy, które się będą pojawiać na instagramie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ