Ciekawe InstaStories – wyróżnij się na tle innych

Czy zastanawialiście się nad tym, co chętnej oglądają Wasi odbiorcy – InstaStories czy posty na tablicy głównej? Ja zapytałam o to swoich odbiorców i okazało się, że spośród tysiąca osób, które wzięły udział w ankiecie, ponad 72%, określiło, że chętniej ogląda relacje. Pierwszy wniosek jaki się nasuwa to:

Czas przestać traktować InstaStories po macoszemu.

Dlaczego warto dbać o estetyczne i ciekawe InstaStories:

1. Z roku na rok InstaStories staje się coraz bardziej popularne, a użytkownicy nie tylko chętniej publikują relacje, ale także dużo więcej czasu spędzają na przeglądaniu treści innych osób.

2. Zaangażowanie pod relacjami wpływa na zasięgi całego profilu.

3. Ciekawe Stories sprawia, że odbiorcy wręcz czekają, kiedy coś opublikujecie.

4. To idealne miejsce, aby dać się poznać i polubić odbiorcom, to natomiast przekłada się na wyższe zaangażowanie i budowanie więzi z odbiorcami

5. Konkurencja jest coraz większa, dlatego warto wyróżnić na tle pozostałych.

6. Niewyraźne zdjęcia, miliony boomerangów i 10-minutowe opowiadania o niczym mogą zniechęcić Waszych odbiorców i doprowadzić do tego, że ktoś wyciszy Wasze InstaStories lub zwyczajnie przestanie Was obserwować.

7. Schludne i estetyczne InstaStories przyjemniej się ogląda.

Skoro konkurencja na Instagramie jest coraz większa, to i twórcy prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie uwagi odbiorców. Nie musicie jednak wyjeżdżać co weekend w inne miejsce, czy kupować setek nowych ubrań, żeby zwrócić na siebie uwagę. Codzienność też może być ciekawa, jeśli zostanie w taki sposób pokazana. I uwierzcie, to co Wam wydaje się być nudną rutyną, dla kogoś innego może być czymś interesującym.

Nawet zwykłą kanapkę z żółtym serem i ketchupem można pokazać w taki sposób, że na jej widok zaślini się nawet ktoś, kto nienawidzi sera.

Jak robić ciekawe relacje?

1. Zastanówcie się, co Wam najbardziej podoba się w InstaStries, które oglądacie u innych. Spiszcie sobie listę elementów, które przyciąga Waszą uwagę i stosujcie je również u siebie.

2. Stawiajcie na zdjęcia i filmy dobrej jakości, tzn. wyraźne, odpowiednio jasne i czytelne. Możecie też podrasować trochę kolory w Lightroomie, nie zawsze, ale kiedy macie na to czas.

3. Najzwyklejszą rzecz pokażcie w inny sposób, niż zwykle, zmieńcie perspektywę.

4, Wykorzystujcie narzędzia, jakie daje InstaStories: tęczowe napisy, tła, różne czcionki. Jak z nich korzystać pokazuję w relacjach wyróżnionych TUTAJ.

5. Róbcie ankiety, quizy, zadawajcie pytania, angażujcie swoich odbiorców.

6. Inspirujcie się, wyszukujcie ciekawych sposobów na ozdobienie swoich zdjeć, np. na Pinterest wpisując „Instagram story inspiration”.

7. Korzystajcie z naklejek innych, niż wszyscy, najlepiej polskich. Duży zbiór unikatowych naklejek na relacje znajdziecie na stronie INSTAWKLEJKI. To pierwszy w Polsce serwis z naklejkami do InstaStories. Jest tam całe mnóstwo oryginalnych naklejek po polsku, które możecie pobrać na swój telefon i używać dowoli. Na stronie znajdziecie również bardzo prostą instrukcję obsługi dla systemu Android i iOS.

Powiem Wam więcej!

Jakiś czas temu zapytałam Was o to, z czym kojarzy Wam się profil Socjomaniaczka. Na tej podstawie Szymon i Mania z Instawklejki stworzyli 11 naklejek specjalnie dla Was! Jest Instagram, kawa, literówki i… prosecco, bo wiele osób właśnie z nim mnie kojarzy (nie mam pojęcia dlaczego :P).

Naklejki Socjomaniaczka znajdziecie TUTAJ. Korzystajcie z nich, żeby Wasze InsaStories było unikatowe. I koniecznie oznaczajcie @Socjomaniaczka, żebym mogła zobaczyć Wasze relacje.

Odwiedźcie też Instawklejki na Instagramie.

Enjoy!

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ