Urodziny Socjomaniaczki i niespodzianka

Fot. @kubelkowaty
Dziś mijają 3 lata od powstania Socjomaniaczki. Czy zrealizowałam wszystkie swoje cele? Jak mój profil zmieniał się przez te 36 miesięcy? Co zrobiłabym inaczej? Zapraszam do lektury i po niespodziankę na końcu.

Nie będę oryginalna i zacznę od pytania: kiedy minęły 3 lata? Pamiętam jak dziś, kiedy w dniu moich 30 urodzin startowałam z profilem Socjomaniaczka przerażona tym, co powiedzą ludzie, co sobie pomyślą moi znajomi, kiedy dowiedzą się, że będę uczyć innych korzystania z Instagrama. Dzisiaj śmieję się, myśląc o obawach, jakie wtedy miałam. Choć to doświadczenie było cenno, bo dzięki niemu zrozumiałam, jak fantastyczne osoby mnie otaczają i jak wielkie mam ich wsparcie.

Pierwsze zdjęcie na profilu Socjomaniaczka dodane 21.02.2018

Pierwotny plan na Socjomaniaczkę brzmiał „zero prywaty, tylko wiedza”, ale życie szybko to zweryfikowało. Pisanie tylko o jednym szybko mnie znudziło, więc zaczęły pojawiać się wątki lifestylowe i tak na przestrzeni lat lifestyle zdominował cały content (głównie za sprawą stories), a wiedza nt. Instagrama stała się wątkiem pobocznym, choć wciąż aktualnym. Były lepsze i gorsze momenty. Raz chciało mi się bardziej, innym razem mniej, ale nigdy nie poczułam zniechęcenia.

Początki zabawy z canva.com

Długo szukałam pomysłu na swój profil, przyglądałam się innym, co i jak robią. Demotywowałam się porównując z kontami większymi, bardziej rozwiniętymi, z całym zapleczem dodatkowych osób do pomocy. Wszystko zmieniło się, kiedy odcięłam się totalnie od tych profili i całą energię włożoną w porównywanie się, przełożyłam na swoje działania. Skupiłam się na swoim koncie, na tym, co ja robię i dopiero wtedy poczułam wiatr w żaglach.

Konsekwentnie robiłam swoje, włożyłam z Socjomaniaczkę serce i poświęcałam jej każdy wolny czas, a to przyniosło rezultaty. Moja praca została zauważona i dziś jestem częścią #GanguPSC, Instagram jest moją pracą, wydałam kurs online Czas na Insta, prowadzę szkolenia i konsultacje. To wszystko osiągnęłam w zaledwie 3 lata.

Oczywiście nie zawsze było kolorowo, nie obyło się bez błędów, potknięć i nawet wywrotek, ale to za mało, żebym się zniechęciła.

Czy zrealizowałam wszystkie swoje cele? Zrobiłam rzeczy, których nawet nie odważyłabym się planować. Jak zmieniał się mój profil? On ciągle się zmienia, to proces, który trwa nieustannie. Co zrobiłabym inaczej? Dziś wiem, że nic, bo to wszystko miało wpływ na to, że jestem tu, gdzie jestem i mam takie, a nie inne doświadczenia.

Ale jeśli jesteś w tym samym miejscu, w którym ja byłam 3 lata temu, to dam Ci kilka rad:

1. Nie trać czasu na porównywania, które negatywnie na Ciebie wpływają

2. Konsekwentnie działaj zgodnie z sobą i nie zniechęcaj się

3. Nie bój się zmian, testuj i nie stawiaj przed sobą muru, który nie pozwala Ci na działanie

Dziękuję, że jesteście!

13 comments
 1. Wszystkiego Najlepszego z okazji 3-jeczki i kolejnych następnych pięknych lat.
  Dziękuje Ci za rady. Mimo iż już działam od jakiegoś czasu to zmieniałam, tez porównywałam się, bałam nagrywać. Od tego roku zmieniam to wszystko i staram się nie bac, a działać.
  Dziękuje za prezent 😘🥳

 2. Witam. Jestem swieżynka w tych tematach i nie bardzo wiem jak skorzystać z tych prezentów? Czy można je zapisać w lightroom? Jeśli tak to proszę o pomoc jak to zrobić.

   1. Dziękuję ❤️ najprościej posłużyć się instrukcją z sieci, po wpisaniu w Google “jak zainstalować peset Lightroom mobile” wyskoczy Ci film i opis, sama zawsze tak robię 🙂 ❤️

  1. Cześć! Presety pobierzcie sobie na telefon. Będą one zapisane jako zdjęcia w galerii. Wyślijcie te zdjęcia do aplikacji LIGHTROOM. Następnie w aplikacji wciśnijcie SKOPIUJ USTAWIENIA lub ZAPISZ PRESET. Wiem, że w różnych telefonach inaczej jest ta opcja nazwana. Żeby użyć presetu na innym zdjęciu musicie kliknąć WKLEJ USTAWIENIA. Mam nadzieję, że pomogłam. <3 Jeśli macie problem, napiszcie do mnie na Intagramie @smuszanka, to wyślę Wam nagrywkę z ekranu.

  2. Cześć, najprościej posłużyć się instrukcją z sieci, po wpisaniu w Google “jak zainstalować peset Lightroom mobile” wyskoczy Ci film i opis, sama zawsze tak robię 🙂 ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ