11 najczęściej popełnianych błędów na Instagramie

Zrób „to”, zrób „tak” – wskazówek jak i co robić na Instagramie jest wiele. Łatwiej jest jednak zacząć od unikania powszechnych błędów i o tym właśnie przeczytacie w tym wpisie.

Poznajcie 11 najczęściej popełnianych błędów.

Oto one:

1. Konto prywatne – jeśli po wejściu na profil nie widać, co się na nim znajduje to zainteresowanie nim zdecydowanie się obniża. To jak kupowanie kota w worku. Ponadto na koncie prywatnym nie działają hashtagi. A skoro już o nich mowa…

2. Nieużywanie hashtagów – jeśli wrzucacie posty bez # to szanse, że trafią one do nowych osób są minimalne. Pamiętajcie, że macie ich do wykorzystania 30, więc nie ograniczajcie się do 15.

3. Używanie zakazanych hashtagów – wiecie już, że nawet jeden taki użyty, może narobić sporo złego drastycznie obcinając zasięgi (wpis Zakazane hashtagi).

4. Brak zdjęcia profilowego – dobry avatar pozwala przyciągnąć uwagę innych użytkowników, jeśli w ogóle nie ma profilowego, to nikłe są szanse, że ktoś zwróci uwagę na Wasze konto.

5. Sporadyczne i przypadkowe relacje – odkąd IG wprowadziło Insta Stories sporo zmieniło się w przeglądaniu treści. Dziś użytkownicy deklarują, że chętniej przeglądają relacje, niż scrollują tablicę.

Zacznij od wyeliminowania najpopularniejszych błędów

6. Brak odpowiedzi na komentarze – jeśli nie odpowiadacie na komentarze i wiadomości, które zostawiają inni, to liczcie się z tym, że w końcu przestaną pisać, a z czasem może nawet, czując się ignorowani, odejdą. Nikt nie lubi być lekceważony.

7. Brak aktywności na innych kontach – IG bardzo stawia na budowanie relacji, dlatego nie żałujcie sobie serduszek i wartościowych komentarzy. Nie czekajcie aż ktoś do Was trafi, wyjdźcie na przeciw innym użytkownikom.

8. Brak systematyczności – algorytm Instagrama lubi systematyczność, lubią ją także Wasi odbiorcy. Jeśli macie dłuższe przerwy w postach i/lub relacjach, to odbiorcy w tym czasie są aktywni na innych kontach, więc Instagram chętniej będzie podsuwał im treści tamtych osób, niż Wasze.

9. Negatywne pierwsze wrażenie – pierwsze wrażenie na IG jest równie ważne jak podczas rozmowy o pracę, pierwsze sekundy po wejściu na profil decydują o tym, czy zostaną z Wami na dłużej. Zadbajcie więc o ciekawy biogram oraz spójny i estetyczny wygląd siatki zdjęć.

10. Zmienianie nazwy i zdjęcia profilowego – Wasi użytkownicy przyzwyczajają się do Waszego zdjęcia i nicku, więc każda zmiana to utrudnienie znalezienia profilu. Większość z Was zapewne wie, kogo obserwuje, ja również i kiedy na mojej tablicy pokazuje się post opublikowany przez kogoś z nieznaną mi nazwą (bez pokazanej osoby), to często daję unfollow z myślą, że pewnie gdzieś przypadkiem coś kliknęłam. Jeśli już bardzo chcecie/musicie to zrobić, to poinformujcie o tym swoich obserwatorów, ale pamiętajcie, że informacja nie dotrze do wszystkich.

11. Nie bycie na bieżąco z wpisami na blogu Socjomaniaczka! Ten punkt powinien być pod nr 1 i mam nadzieję, że nie musze tłumaczyć dlaczego. 

Jeśli żaden z tych błędów Was nie dotyczy, to jestem z Was dumna. Tak trzymajcie!

3 comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ